Mijn thuis is waar mijn sporthal staat

Sport is bijzonder populair in Ingelmunster, wat we enkel maar kunnen toejuichen. Voor veel Ingelmunsternaren is het Sportpark hun tweede thuis. Het is een kerntaak van de gemeente om de infrastructuur verder te verbeteren. In de vorige legislatuur begon de globale aanpak van het Sportpark met de aanleg van het kunstgrasveld voor het voetbal en de nieuwe krachtbalvelden. Er zijn nu twee groene, waterdoorlatende parkings. Binnenkort komt er aan de overkant van de Ring nog een nieuwe fietsenstalling bij. 

De komende periode gaan we op hetzelfde elan door. De turnhal van 850m² met sanitair en bergruimte maakt in de bestaande sporthallen extra velden vrij voor de sportverenigingen. Een win-win situatie. We nemen meteen ook de verouderde kantine onder handen, met als extraatje een buitenterras met evenementenpleintje. De oude speeltoestellen verdwijnen en maken plaats voor een volledig nieuwe speelzone met ook toestellen voor kinderen met een beperking. Vanuit de cafetaria krijg je een beter zicht op het speelplein. Het gezicht van het Sportpark ondergaat dus een volledige facelift.

De atletiekpiste is al langer een zorgenkind. Bij regenweer is het een echte modderpoel. In deze legislatuur investeert de gemeente in nieuwe infrastructuur voor onze Ingelmunsterse atletiekvereniging AVI en bij uitbreiding alle lopers van Ingelmunster. 

 

Het Sportpark is een groot en open terrein waar er soms ook wel eens dingen gebeuren die we niet kunnen toelaten. Camera’s verhogen het veiligheidsgevoel en helpen diefstallen en inbraken voorkomen of ophelderen.

Sportcentra in Vlaanderen evolueren steeds meer tot groene longen als antwoord op de toenemende bevolkingsgroei en extremere weersomstandigheden. Het is een plaats om te sporten, maar ook om te ontspannen, verkoeling te zoeken en te genieten. Het vergroenen en ontharden vormt de basis voor een gezonde en toekomstgerichte sportomgeving. De aanpassingswerken zijn volop in uitvoering. Enerzijds verdwijnt de kapotte, aftandse en overbodige infrastructuur. Anderzijds lopen fiets -en wandelpaden doorheen de mooie omgeving.